Utbildningsträff: Google Analytics 4
Lär dig hur du använder Google Analytics 4 för att analysera resultat och förstå användarbeteenden.
- Digital utbildning med specialist
- För marknadsteam och företagare
- Fredag 12 juni kl. 10-12 (digitalt)

Fördjupa dina kunskaper inom Google Analytics 4 med en praktisk utbildning.
Under två timmar går vi igenom de viktigaste rapporterna direkt i verktyget och visar hur du analyserar trafik, identifierar värdefulla insikter och använder datan för att fatta smartare marknadsföringsbeslut.
📅 Fredag 12 juni kl. 10–12
Just nu endast 2 995 kr per person (ord. pris 4 995:-). Antalet platser är begränsat.
Fyll i formuläret nedan för att anmäla dig.
Varför Social Zense?
Specialister inom digital annonsering
Social Zense är en prisbelönt specialistbyrå inom performance marketing, grundad av tidigare medarbetare på Meta. Alla våra utbildningar hålls av experter som arbetar dagligen med annonsering, analys och datadriven optimering.
Praktiska moment
Under utbildningen varvar vi teori med praktiska moment för att skapa en interaktiv och konkret lärandeupplevelse. Du har också möjlighet att ställa frågor och påverka innehållet under utbildningens gång.
Hundratals nöjda företag
Sedan starten 2018 har vi utbildat hundratals företag, organisationer och föreningar. Varje termin anlitas vi också av yrkeshögskolor som IHM Business School, SIH, TUC och Medieinstitutet för att hålla kurser för deras studenter.
Vad våra kunder säger om oss
