Social Zense välkomnar Julia till teamet: ”Ju längre dialogen gick, desto mer rätt kändes det”

april 29, 2026
Julia Iwar vid Skeppsbron i Malmö

Vi är glada att välkomna Julia Iwar till Social Zense, som kliver in i rollen som Performance Marketer.

Julia kommer senast från en annan byrå i Malmö, där hon arbetade som digital marknadsföringsspecialist. Dessförinnan har hon varit marknadsansvarig i olika bolag i regionen. Hon har en kandidatexamen i medie- och kommunikationsvetenskap från Lunds universitet, med inriktning mot strategisk kommunikation och digitala medier.

När vi frågar vad som fick henne att välja Social Zense är svaret tydligt:

“Det är en byrå i toppen av branschen, och teamet kändes både härligt och drivet. Ju längre dialogen gick, desto mer rätt kändes det.”

Framåt ser Julia särskilt fram emot att fortsätta utvecklas i sin roll och komma nära kundernas affär.

“Jag ser fram emot att få djupdyka i kunderna och deras utmaningar. Jag är i grunden en renodlad marknadsförare med fokus på annonsering, och oavsett kanal handlar det alltid om att förstå målgruppen och få budskapet att landa. Det är något jag alltid bär med mig.”

Utanför jobbet spenderar Julia gärna tid i naturen – i skogen med sin hund, i snowboardbacken eller till havs när säsongen tillåter. När tempot är lugnare ägnar hon sig åt kreativa intressen som måleri och drejning, eller försvinner in i en riktigt bra fantasybok.

Varmt välkommen till Social Zense, Julia!

Nyfiken? Låt oss komma igång! 🚀

Få ett prisförslag. Fyll i dina uppgifter - vi hör av oss inom 24 timmar.